Manipulátory, vakuové manipulátory

Manipulátory, vakuové manipulátory

Vakuové manipulátory - Oblast použití

Horizontální transport neporézních břemen s poměrně čistým a rovným povrchem, jako např. plechy (i mírně zkorodované), plastové desky, broušený mramor nebo žula.


Vakuové manipulátory - Způsob použití:

Manipulátor lze použít na jakémkoliv zdvihacím zařízení. Po zavěšení na jeřábový hák se manipulátor spustí na břemeno až do uvolnění závěsného řetězu. Přitom se uvnitř automaticky otevře sací ventil. Při následném zvedání se táhne za píst manipulátoru, čímž dochází k vytvoření podtlaku potřebného ke zvednutí břemene. Čím je břemeno těžší, tím vyšší podtlak se vytvoří. Při odkládání břemene je uvolněn závěsný řetěz, čímž dojde k automatickému uzavření sacího ventilu. Při následném zdvihání jeřábového háku je manipulátor uvolněn od břemene. Zařízení je připraveno k další manipulaci. Každý manipulátor je vybaven podtlakovým manometrem, který ukazuje dosažený podtlak. Navíc je každý opatřen opticko-akustickou signalizací, která v případě poklesu tlaku upozorní obsluhu na možné nebezpečí.

Manipulační závěs typ T25

Manipulační závěs typ T25
Vakuové manipulátory - Výhody použití:
  • Jednoduchá a bezpečná manipulace.
  • Po zavěšení na hák zvedacího zařízení ihned připraven k provozu. Není potřeba elektrická energie a tudíž ani přívodní kabel.
  • Kromě ovládání jeřábu není nutná žádná jiná obsluha zařízení - automaticky taktované přepínání.
  • Minimální nároky na údržbu i při použití v prašných nebo nekrytých provozech.
Eshop monteco

Nejsme pouzí on-line překupníci vázacích prostředků. Za naší nabídkou stojí zázemí silné společnosti s dlouholetou historií. Naše společnost MONTECO s.r.o. byla založena již v roce 1997. Věnujeme se výrobě vázacích prostředků z ocelových lan, řetězů, textilií a zároveň v různých kombinacích, současně jsou dodávány i samostatné komponenty.

Vstoupit do eshopu